Wyniki
Zamknij

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  • Kup stal, znajdź produkt, wyszukaj firmę
  • Usługi
   Usługi
  • Produkty
   Produkty
  • Firmy
   Firmy
  • Internetowa giełda długów

  Rok rocznic

  Iwona Dybał - Prezes Zarządu Polskiej Unii Dystrybutorów Stali

  W minionym tygodniu odbyła się w Warszawie kolejna edycja konferencji „Forum Zmieniamy Polski Przemysł”. Tradycyjne spotkanie branż przemysłowych okazało się pretekstem do podsumowań, w związku z obchodzonym w tym roku dwudziestoleciem magazynu „Nowy Przemysł”, wydawanym przez organizatora imprezy, grupę PTWP.

  Ostatnie dwadzieścia lat dla polskiej gospodarki to właściwie cała epoka, naznaczona takimi wydarzeniami jak prywatyzacja, reformy, lata koniunktury i kryzysu, wejścia Polski do Unii Europejskiej czy w końcu zmianami jakie przyniosło Euro 2012. Dopiero z perspektywy tych lat, możemy dostrzec jak wielką drogę pokonała polska gospodarka i docenić miejsce, w którym obecnie się znajdujemy. Jeśli spojrzymy na to, jak wyglądał rynek stali w Polsce dwadzieścia lat temu, rozwój wydaje się wręcz niewiarygodny. Zmieniło się właściwie wszystko. W latach dziewięćdziesiątych niezależna dystrybucja raczkowała, relacje z producentami były trudne, oferta wyrobów była bardzo ograniczona a usługi prawie nie istniały. Kolejne dwie dekady uwolniły potencjał branży dystrybucji i przetwórstwa stali, ukształtowały ją, z wielkiego boomu i dużej ilości firm wyłoniły liderów, pchnęły w specjalizację i ogromny rozwój przetwórstwa i usług. Nie sposób dziś porównać kondycję naszej branży sprzed dwudziestu lat z jej stanem obecnym.

  W tym intensywnym czasie dla polskiej gospodarki ale też dla polskiego hutnictwa towarzyszył nam magazyn „Nowy Przemysł” ale również inne działania PTWP, jak Europejski Kongres Gospodarczy, który również w tym roku obchodzi swoją dziesiątą rocznicę. Z tej okazji chciałabym serdecznie pogratulować obu jubilatom oraz życzyć dalszej wytrwałości w opisywaniu polskiej rzeczywistości ekonomicznej.

  Liczba dwadzieścia jest dla nas, przedstawicieli dystrybucji stali, także bardzo ważna. Jak wiele innych inicjatyw gospodarczych, tak nasza organizacja również zaczynała swoją działalność blisko dwadzieścia lat temu. W 2019 roku Polska Unia Dystrybutorów Stali będzie obchodziła dwudziestą rocznicę działalności ale już dziś rozpoczęliśmy przygotowania do naszego okrągłego jubileuszu. W przyszłym roku będziemy chcieli zaprosić Państwa, członków i przyjaciół naszej organizacji, do wspólnego świętowania oraz podsumowań. Na bogatą działalność PUDS składa się wsparcie członków w ich aktywności biznesowej, badania rynku, spotkania, konferencje, szkolenia, magazyn „Stalowe Forum”, portal puds.pl, reprezentowanie rynku wobec administracji publicznej i wiele innych, często niewidocznych przedsięwzięć. Towarzyszyliśmy Państwu przez ostatnie dwadzieścia lat w rozwoju i tworzeniu rynku stali w Polsce, zatem okazji i tematów do podsumowań podczas naszego roku jubileuszowego będzie wiele. Już dziś zapraszam do współpracy z naszą organizacją przy przyszłorocznych obchodach – chcemy by rok 2019 był wielkim świętem wszystkich związanych z dystrybucją i przetwórstwem stali w Polsce.

  Podczas zeszłotygodniowej konferencji szanowni eksperci starali się nakreślić również drogi rozwoju gospodarki na kolejne dwadzieścia lat. Patrząc na to, jak rozwinęła się nasza branża, naprawdę trudno przewidywać w jakim punkcie znajdziemy się w 2040 roku. Mamy natomiast przed sobą wyzwania, którym musimy sprostać już dziś. Przemysł 4.0, digitalizacja, postępująca automatyzacja, ochrona rynku, pogłębianie portfolio usług, problemy z dostępnością pracowników, nieuchronna konsolidacja to tylko niektóre z tematów, z którymi branża będzie musiała się zmierzyć. Będzie nam niezmiernie miło, jeśli będziemy mogli Państwu w tym towarzyszyć.

  Prześlij innym
  Projekt i realizacja: direktpoint